AYAK İZİ DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ BİR YAŞAM BİÇİMİ

fffffffffc
YOĞUN İŞ TEMPOSU VE KENT STRESİNİN YEGANE İLACI DOĞA…

Ayak İzi Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü daha kurulalı 1 yılı bitirmeden her hafta sonu düzenledikleri doğa yürüyüşleri ve trakkingler ile üye adedi 150 ‘ yi buldu. Tekin Keskin Başkanlığındaki kulüp üyeleri her hafta sonu düzenledikleri etkinlikler ile sağlık, dostluk ve kardeşlik için bir aradayız mesajı veriyorlar.

Bursa Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Tekin Keskin gazetemize yaptığı açıklamada: ‘’Başkan Yardımcısı Melek Aydın, Yönetim Kurulu Üyeleri Necmettin Albayrak, Özgür Sancar, M. Fatih Ertem, Barış Önder, A. Cüneyt Başkan ve doğa sevdalısı gurup üyelerimizle her hafta sonu bir etkinlik düzenliyoruz. Uludağ Zirvesi’ nden tutunda, Kütahya Domaniç’ e kadar civar il ve ilçelere geziler düzenliyoruz. Bu yıl kurduğumuz kulübümüz tescilli bir kulüptür. Başkanlığını yapmakta olduğum kulübümüz 1 yılı tamamlamadan resmi spor müdürlüğüne bağlı, 35 lisanslı dağcısı, 150 üyesi bulunan bir kulüp haline geldi. Üye adedimiz her geçen gün artmakta. Hafta sonları her meslek gurubundan doktorlar, avukatlar, hemşireler, öğretmenler iş adamlarını şehrin dışına, doğa yürüyüşüne götürüyoruz.

DAĞCILIK VE DOĞA BİR TUTKUDUR, YAŞAM BİÇİMİDİR

Dağcılık ve doğa bir tutkudur, aşktır, yaşam biçimidir. Dağcılığı ve doğa sporlarını tercih edenlerin birçoğu, üniversite mezunu, kentte yaşayan, yoğun iş temposu olan ve doğaya özlem duyan kişilerden oluşuyor. Arkadaşlarımızın bir kısmı ise köy ya da kırsal kesimlerde çocukluklarının bir bölümü geçmiş kişiler ve buralara özlem duyuyorlar. Dağcılık gerçek anlamda bir özlemdir. Bu tutkuyu ve bu keyfi yaşamak istiyorsanız mutlaka denemelisiniz.

Ayak izi Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübümüzün vizyonu, ülkemizde dağcılık sporunun öncü ve lider kuruluşu olarak faaliyetlerine devam etmek, yurtdışında ise dünya standardında bir dağcılık ve doğa sporları kulübü olmaktır. Dağcılık ve doğa sporları ile ilgili tüm kişi ve kuruluşlara eşit mesafede yaklaşarak, ülke dağcılığının gelişmesi ve dünya dağcılığında hak ettiği yeri almak için yapılacak çalışmalara öncülük etmek, uluslararası dağcılık ve doğa sporları kulüp ve birlikleriyle işbirliği içinde olmak, üyelerine, doğa sporcularına, topluma ve çevrenin korunmasına katkılarını artırmaktır.

AMACIMIZ DOĞA TUTKUNLARINI BİR ARAYA GETİRMEK

Dağcılık camiasında yanlış gördüğümüz konularda sözümüzü esirgemedik, esirgemeyeceğiz. Ama amacımız tartışmalar ile vakit geçirmek değil. Dağ ve doğa cenneti olan ülkemizde dağlara giden sayıları on binler ile değil milyonlar ile ifade edilen rakamlara ulaştırmak. Dağlarımız için çevre çalışmaları yapmak, Turizmin getirdiği yapılaşmaya dur demek ve kontrol altına almak, Kirlilik ile ilgili eğitim çalışmaları yapmak, dağları ve dağcılığı tehdit eden konularda bilimsel çalışmalar yaparak ilgili kurumlara sunmak ve konunun takipçisi olmak. Bu bu güne kadar da böyleydi, bundan sonrada asli görevimiz olacak.

Dağcılığa hizmet eden herkese ve her kuruma eşit mesafedeyiz. Bu anlamda herkesin kucaklayıcısıyız. Bizden destek ve yardım isteyen herkesin yanında olmaya çalışıyoruz. Gördüğümüz eksik ve yanlışları yüksek sesle söylerken hiçbir kurumu yıpratmak amacında değiliz. Sadece her kurumun hak ettiği şekilde yönetilmesini bekliyoruz. Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun ülke dağcılığının tümünü kucaklaması ve gerçek bir üst kurum, bir çatı olarak görev ifa etmesi en büyük dileğimiz ve temennimizdir.

BİZ BÜYÜK BİR AYAK İZİ AİLESİYİZ

Bundan sonra da “Yükselen Hedefler” stratejimize uygun hareket edeceğiz. Şartların bizi götürdüğü ve işaret ettiği yerde olacağız. Haksızlık, yanlışlık varsa söyleyeceğiz. İhtiyacı olanın, haklının yanında olacağız.
Biz yöneticilerimiz, üyelerimiz, sporcularımız, gönüllülerimiz ve zirve dostlarımız ile büyük bir “Ayak İzi Ailesi” yiz . Bu ailenin bireyleri olmak ise bizim için büyük bir mutluluk ve gururdur. Sevgi ile yoğrulan bu büyük ailede yöneticilik yapmak ise benim için çok büyük bir onurdur. Diğer yönetici arkadaşlarımın da bu duyguyu taşıdıklarını biliyor ve onlar ile gurur duyuyorum.

Kulübümüzün bu günlere gelmesinde payı bulunan tüm yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Başta Dağcılık İl Temsilcimiz Nazif Makas Bey olmak üzere, şu anda kulübümüz ile yollarını ayırmış olan arkadaşlarımın da hepsine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Bugün geldiği noktada sivil toplum örgütlerine büyüme modeli olarak örnek gösterilmeye başlayan kulübümüzün başarı hikayesinde yol arkadaşlarımın emekleri çok fazla. Biz büyük bir takımız.

Son olarak bizlere bu sayfalarda yer veren siz İzzet Günay Bey ve Bursa Haber’ e kulübümüz adına şükranlarımızı sunuyorum’’ dedi.

Haber-Fotoğraflar: İzzet GÜNAY — Tekin Keskin,

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir